SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands ME20A2402B01
ME20A2402B01
Part No.:
ME20A2402B01
Manufacturer:
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdME20A2402B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Packaging:
Bulk
Series:
ME20 (20W)
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
North America
Form:
Wall Mount (Class II)
InputType:
Multi-Blade (Single Blade Included)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
24V
Current-Output(Max):
830mA
Power(Watts):
20 W
NoLoadPowerConsumption:
100mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Applications:
Medical
Efficiency:
Level VI
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength:
59 (1.50m)
InputConnector:
NEMA 1-15P
Features:
Size/Dimension:
3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm)