ME60A4802N01.pdf
ME60A4802N01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ME60A4802N01.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ME60 (60W) | ME60 (60W) | ME60 (60W) | ME60 (60W) | ME60 (60W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 48V | 48V | 48V | 48V | 48V |
| Current-Output(Max) | 1.35A | 1.35A | 1.35A | 1.35A | 1.35A |
| Power(Watts) | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W |
| NoLoadPowerConsumption | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) |
| InputConnector | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.29 H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm) |