MENB1060A2412F01.pdf
MENB1060A2412F01.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MENB1060 (60W) | MENB1060 (60W) | MENB1060 (60W) | MENB1060 (60W) | MENB1060 (60W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage-Output | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current-Output(Max) | 2.7A | 2.7A | 2.7A | 2.7A | 2.7A |
| Power(Watts) | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W |
| NoLoadPowerConsumption | 500mW (Max) | 500mW (Max) | 500mW (Max) | 500mW (Max) | 500mW (Max) |
| Polarization | - | - | - | - | - |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | Level V | Level V | Level V | Level V | Level V |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin |
| CordLength | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm) | 4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm) |