Yageo MF0207FTE52-240R
MF0207FTE52-240R
Part No.:
MF0207FTE52-240R
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMF0207FTE52-240R.pdf
Description:
RES 240 OHM 1% 0.6W AXIAL
Resistance:
240 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)