Bourns Inc. MF-LSMF330/24X-2
MF-LSMF330/24X-2
Part No.:
MF-LSMF330/24X-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
PTC Resettable Fuses
Package:
2920 (7351 Metric), Concave
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMF-LSMF330/24X-2.pdf
Description:
2920 RESETTABLE SMD PPTC 3.3A/24
  • Related Categories
Package/Case:
2920 (7351 Metric), Concave
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Multifuse®, MF-LSMF
ProductStatus:
Active
Type:
Polymeric
Voltage-Max:
24V
Current-Max:
Current-Hold(Ih)(Max):
3.3 A
Current-Trip(It):
TimetoTrip:
Resistance-Initial(Ri)(Min):
Resistance-PostTrip(R1)(Max):
Resistance-25°C(Typ):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.290 L x 0.202 W (7.36mm x 5.12mm)