Yageo MFR-25FRF52-33K
MFR-25FRF52-33K
Part No.:
MFR-25FRF52-33K
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMFR-25FRF52-33K.pdf
Description:
RES 33K OHM 1% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MFR
ProductStatus:
Active
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)