Yageo MFR-25FTE52-36K
MFR-25FTE52-36K
Part No.:
MFR-25FTE52-36K
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMFR-25FTE52-36K.pdf
Description:
RES 36K OHM 1% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
MFR
ProductStatus:
Active
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)