MF-RHT700-2-14.pdf
MF-RHT700-2-14.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Current-Max | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 7 A | 7 A | 7 A | 7 A | 7 A |
| Current-Trip(It) | 13 A | 13 A | 13 A | 13 A | 13 A |
| TimetoTrip | 7 s | 7 s | 7 s | 7 s | 7 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 10 mOhms | 10 mOhms | 10 mOhms | 10 mOhms | 10 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.551 L x 0.118 W (14.00mm x 3.00mm) | 0.551 L x 0.118 W (14.00mm x 3.00mm) | 0.551 L x 0.118 W (14.00mm x 3.00mm) | 0.551 L x 0.118 W (14.00mm x 3.00mm) | 0.551 L x 0.118 W (14.00mm x 3.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.862 (21.90mm) | 0.862 (21.90mm) | 0.862 (21.90mm) | 0.862 (21.90mm) | 0.862 (21.90mm) |