WIMA MKS4D032203C00JSSD
MKS4D032203C00JSSD
Part No.:
MKS4D032203C00JSSD
Manufacturer:
WIMA
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMKS4D032203C00JSSD.pdf
Description:
MKS 4 0.22 UF 100 VDC 4X9X13 PCM
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
MKS 4
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)