TDK Corporation MLF2012DR47M
MLF2012DR47M
Part No.:
MLF2012DR47M
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMLF2012DR47M.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MLF
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
200 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
500mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
160MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz