TDK Corporation MLG1608B3N3ST000
MLG1608B3N3ST000
Part No.:
MLG1608B3N3ST000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMLG1608B3N3ST000.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 600MA 120MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MLG
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
CurrentRating(Amps):
600 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant:
6.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz