MMBZ5250BLT1G.pdf
MMBZ5250BLT1G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBZ5250BLT1G.
| Image |  |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 225 mW | 225 mW | 225 mW | 225 mW | 225 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms |
| Operating Temperature | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| Supplier Device Package | 100 nA @ 15 V | 100 nA @ 15 V | 100 nA @ 15 V | 100 nA @ 15 V | 100 nA @ 15 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA |