Rohm Semiconductor MNR02M0APJ101
MNR02M0APJ101
Part No.:
MNR02M0APJ101
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMNR02M0APJ101.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404
  • Related Categories
Package/Case:
0404 (1010 Metric), Convex
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MNR
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
100
Tolerance:
±5%
NumberofResistors:
2
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
4
PowerPerElement:
62.5mW
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Applications:
Automotive AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.039 L x 0.039 W (1.00mm x 1.00mm)