Rohm Semiconductor MNR04M0ABJ682
MNR04M0ABJ682
Part No.:
MNR04M0ABJ682
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMNR04M0ABJ682.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MNR
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
6.8k
Tolerance:
±5%
NumberofResistors:
4
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
8
PowerPerElement:
62.5mW
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm)