Rohm Semiconductor MNR14E0APJ122
MNR14E0APJ122
Part No.:
MNR14E0APJ122
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMNR14E0APJ122.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MNR
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
1.2k
Tolerance:
±5%
NumberofResistors:
4
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
8
PowerPerElement:
62.5mW
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Applications:
Automotive AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)