MWI150-06A8T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MWI150-06A8T.
| Image |  |
| Manufacturer | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IGBTType | NPT | NPT | NPT | NPT | NPT |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 170 A | 170 A | 170 A | 170 A | 170 A |
| Power-Max | 515 W | 515 W | 515 W | 515 W | 515 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.5V @ 15V, 150A | 2.5V @ 15V, 150A | 2.5V @ 15V, 150A | 2.5V @ 15V, 150A | 2.5V @ 15V, 150A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 6.5 nF @ 25 V | 6.5 nF @ 25 V | 6.5 nF @ 25 V | 6.5 nF @ 25 V | 6.5 nF @ 25 V |