CTS-Frequency Controls MXO45-2I-7M372800
MXO45-2I-7M372800
Part No.:
MXO45-2I-7M372800
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdMXO45-2I-7M372800.pdf
Description:
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tray
Series:
MXO45
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
7.3728 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
5V
FrequencyStability:
±100ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
26mA
Ratings:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.819 L x 0.520 W (20.80mm x 13.20mm)