NXP USA Inc. N74F657N,602
N74F657N,602
Part No.:
N74F657N,602
Category:
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
24-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdN74F657N,602.pdf
Description:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24DIP
  • Related Categories
Package/Case:
24-DIP (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tube
Series:
74F
ProductStatus:
Obsolete
LogicType:
Transceiver, Non-Inverting
NumberofBitsperElement:
8
InputType:
OutputType:
3-State
Current-OutputHighLow:
3mA, 24mA; 15mA, 64mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)