NLCV25T-1R5M-EFRD.pdf
| Image |  |
| Series | NLCV-EFD | NLCV-EFD | NLCV-EFD | NLCV-EFD | NLCV-EFD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 890 mA | 890 mA | 890 mA | 890 mA | 890 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 216mOhm Max | 216mOhm Max | 216mOhm Max | 216mOhm Max | 216mOhm Max |
| Q@Freq | 10 @ 7.96MHz | 10 @ 7.96MHz | 10 @ 7.96MHz | 10 @ 7.96MHz | 10 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 80MHz | 80MHz | 80MHz | 80MHz | 80MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |