Taiyo Yuden NRS3015T3R3MNGHV
NRS3015T3R3MNGHV
Part No.:
NRS3015T3R3MNGHV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdNRS3015T3R3MNGHV.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.23A 93.6 MOHM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
NR, S Type
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.23 A
Current-Saturation(Isat):
1.21A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
93.6mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
49MHz
Ratings:
AEC-Q200
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz