Ohmite OK8245E-R52
OK8245E-R52
Part No.:
OK8245E-R52
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdOK8245E-R52.pdf
Description:
RES 820K OHM 5% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Little Rebel® OK
ProductStatus:
Active
Resistance:
820 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
TemperatureCoefficient:
-700ppm/°C
OperatingTemperature:
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.268 L (2.50mm x 6.80mm)