P1171.563NLT.pdf
P1171.563NLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P1171.563NLT.
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 56 µH | 56 µH | 56 µH | 56 µH | 56 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A |
| Current-Saturation(Isat) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 110mOhm Max | 110mOhm Max | 110mOhm Max | 110mOhm Max | 110mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 8MHz | 8MHz | 8MHz | 8MHz | 8MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |