PB134005.pdf
PB134005.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PB134005.
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PB, SCHRACK | PB, SCHRACK | PB, SCHRACK | PB, SCHRACK | PB, SCHRACK |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CoilVoltage | 5VDC | 5VDC | 5VDC | 5VDC | 5VDC |
| ContactRating(Current) | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| SwitchingVoltage | 400VAC - Max | 400VAC - Max | 400VAC - Max | 400VAC - Max | 400VAC - Max |
| CoilCurrent | 71.4 mA | 71.4 mA | 71.4 mA | 71.4 mA | 71.4 mA |
| CoilType | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching |
| Features | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| SealRating | - | - | - | - | - |
| CoilInsulation | Class F | Class F | Class F | Class F | Class F |
| MustOperateVoltage | 3.75 VDC | 3.75 VDC | 3.75 VDC | 3.75 VDC | 3.75 VDC |
| MustReleaseVoltage | 0.5 VDC | 0.5 VDC | 0.5 VDC | 0.5 VDC | 0.5 VDC |
| OperateTime | 10 ms | 10 ms | 10 ms | 10 ms | 10 ms |
| ReleaseTime | 20 ms | 20 ms | 20 ms | 20 ms | 20 ms |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |