PCM50UT01.pdf
PCM50UT01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PCM50UT01.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PCM50 (50W) | PCM50 (50W) | PCM50 (50W) | PCM50 (50W) | PCM50 (50W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 3.3V, 12V, -5V | 3.3V, 12V, -5V | 3.3V, 12V, -5V | 3.3V, 12V, -5V | 3.3V, 12V, -5V |
| Current-Output(Max) | 5A, 2A, 800mA | 5A, 2A, 800mA | 5A, 2A, 800mA | 5A, 2A, 800mA | 5A, 2A, 800mA |
| Power(Watts) | 45 W | 45 W | 45 W | 45 W | 45 W |
| NoLoadPowerConsumption | - | - | - | - | - |
| Polarization | - | - | - | - | - |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C |
| OutputConnector | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin | DIN, 5 Pin |
| CordLength | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 5.75 L x 2.99 W x 1.69 H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm) | 5.75 L x 2.99 W x 1.69 H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm) | 5.75 L x 2.99 W x 1.69 H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm) | 5.75 L x 2.99 W x 1.69 H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm) | 5.75 L x 2.99 W x 1.69 H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm) |