Bivar Inc. PM5-A17B110AC
PM5-A17B110AC
Part No.:
PM5-A17B110AC
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-A17B110AC.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEM 12.7MM BLUE
LampColor:
Blue
LensColor:
Blue
Ratings:
AC
Voltage:
110V
Current:
20mA
PanelCutoutDimensions:
0.50 (12.70mm)
LensSize:
10.20mm Dia
LensStyle:
Round with Flat Top
MillicandelaRating:
400mcd
Wavelength-Peak:
465nm
ViewingAngle:
120°
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)