Bivar Inc. PM5-A20R110V
PM5-A20R110V
Part No.:
PM5-A20R110V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-A20R110V.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEM 25.4MM RED
Packaging:
Bag
Series:
PM5
ProductStatus:
Active
Type:
LED
LampColor:
Red
LensColor:
Red
LensTransparency:
Diffused
Ratings:
AC/DC
Voltage:
110V
Current:
20mA
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
1 (25.40mm)
LensSize:
20.00mm Dia