Bivar Inc. PM5-A5R12V
PM5-A5R12V
Part No.:
PM5-A5R12V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-A5R12V.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEM 6.35MM RED
Packaging:
Bag
Series:
PM5
ProductStatus:
Active
Type:
LED
LampColor:
Red
LensColor:
Red
LensTransparency:
Fresnel
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
20mA
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.25 (6.35mm)
LensSize:
5.10mm Dia