Bivar Inc. PM5-A677G12V
PM5-A677G12V
Part No.:
PM5-A677G12V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-A677G12V.pdf
Description:
PANEL MOUNT IND IP-67 GREEN
Packaging:
Bag
Series:
PM5
ProductStatus:
Active
Type:
LED
LampColor:
Green
LensColor:
Green
LensTransparency:
Fresnel
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
20mA
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.32 (8.13mm)
LensSize:
7.00mm Dia
LensStyle:
Round with Flat Top
MillicandelaRating:
800mcd
Wavelength-Peak:
515nm
ViewingAngle:
120°
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)