Bivar Inc. PM5-A677Y12V
PM5-A677Y12V
Part No.:
PM5-A677Y12V
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-A677Y12V.pdf
Description:
PANEL MOUNT IND IP-67 YLW
LampColor:
Yellow
LensColor:
Yellow
Voltage:
12V
Current:
20mA
PanelCutoutDimensions:
0.32 (8.13mm)
LensSize:
7.00mm Dia
MillicandelaRating:
600mcd
Wavelength-Peak:
585nm
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)