Bivar Inc. PM5-A690R48V
PM5-A690R48V
Part No.:
PM5-A690R48V
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-A690R48V.pdf
Description:
PANEL MOUNT IND RED WATER TIGHT
LampColor:
Red
LensColor:
Red
Ratings:
AC/DC
Voltage:
8V ~ 48V
Current:
20mA
PanelCutoutDimensions:
0.38 (9.65mm)
LensSize:
7.40mm Dia
MillicandelaRating:
600mcd
Wavelength-Peak:
600nm
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)