Bivar Inc. PM5-S17Y28V
PM5-S17Y28V
Part No.:
PM5-S17Y28V
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPM5-S17Y28V.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEMBLY YLW 12.7M
LampColor:
Yellow
LensColor:
Yellow
LensTransparency:
Fresnel
Ratings:
AC/DC
Voltage:
12V ~ 28V
Current:
20mA
PanelCutoutDimensions:
0.50 (12.70mm)
LensSize:
10.20mm Dia
LensStyle:
Round with Flat Top
MillicandelaRating:
600mcd
Wavelength-Peak:
585nm
ViewingAngle:
120°
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)