PRD-11AY0-120.pdf
PRD-11AY0-120.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PRD-11AY0-120.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PRD | PRD | PRD | PRD | PRD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| CoilVoltage | 120VAC | 120VAC | 120VAC | 120VAC | 120VAC |
| ContactRating(Current) | 25 A | 25 A | 25 A | 25 A | 25 A |
| SwitchingVoltage | 240VAC - Nom | 240VAC - Nom | 240VAC - Nom | 240VAC - Nom | 240VAC - Nom |
| CoilCurrent | 85 mA | 85 mA | 85 mA | 85 mA | 85 mA |
| CoilType | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching |
| Features | - | - | - | - | - |
| SealRating | - | - | - | - | - |
| CoilInsulation | Class B | Class B | Class B | Class B | Class B |
| MustOperateVoltage | 102 VAC | 102 VAC | 102 VAC | 102 VAC | 102 VAC |
| MustReleaseVoltage | 12 VAC | 12 VAC | 12 VAC | 12 VAC | 12 VAC |
| OperateTime | 40 ms | 40 ms | 40 ms | 40 ms | 40 ms |
| ReleaseTime | 20 ms | 20 ms | 20 ms | 20 ms | 20 ms |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 45°C | -55°C ~ 45°C | -55°C ~ 45°C | -55°C ~ 45°C | -55°C ~ 45°C |