Littelfuse Inc. PSR031FS0630Z
PSR031FS0630Z
Part No.:
PSR031FS0630Z
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Electrical, Specialty Fuses
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPSR031FS0630Z.pdf
Description:
FUSE SQUARE 630A 700VAC/600VDC
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Box
Series:
POWR-SPEED® PSR
ProductStatus:
Active
MountingType:
Bolt Mount
FuseType:
Square
CurrentRating(Amps):
630A
VoltageRating-AC:
700 V
VoltageRating-DC:
600 V
ResponseTime:
Fast Blow
Applications:
Semiconductors
Features:
Class:
ApprovalAgency:
CCC, CE, cURus, UL
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C