PTA6043-2215CPB502.pdf
PTA6043-2215CPB502.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | Pro Audio PTA | Pro Audio PTA | Pro Audio PTA | Pro Audio PTA | Pro Audio PTA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 5 kOhms | 5 kOhms | 5 kOhms | 5 kOhms | 5 kOhms |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| AdjustmentType | Top | Top | Top | Top | Top |
| FaderType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| TravelRange | 60mm | 60mm | 60mm | 60mm | 60mm |
| Size/Dimension | Rectangular - 2.953 L x 0.354 W x 0.256 H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.953 L x 0.354 W x 0.256 H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.953 L x 0.354 W x 0.256 H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.953 L x 0.354 W x 0.256 H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.953 L x 0.354 W x 0.256 H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm) |