PTL20-10R1-102B2.pdf
PTL20-10R1-102B2.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | Pro Audio PTL | Pro Audio PTL | Pro Audio PTL | Pro Audio PTL | Pro Audio PTL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1 kOhms | 1 kOhms | 1 kOhms | 1 kOhms | 1 kOhms |
| Power(Watts) | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| AdjustmentType | Top | Top | Top | Top | Top |
| FaderType | Standard, LED | Standard, LED | Standard, LED | Standard, LED | Standard, LED |
| TravelRange | 20mm | 20mm | 20mm | 20mm | 20mm |
| Size/Dimension | Rectangular - 1.378 L x 0.354 W x 0.276 H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) | Rectangular - 1.378 L x 0.354 W x 0.276 H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) | Rectangular - 1.378 L x 0.354 W x 0.276 H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) | Rectangular - 1.378 L x 0.354 W x 0.276 H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) | Rectangular - 1.378 L x 0.354 W x 0.276 H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) |