Bourns Inc. PV36Z500A01B00
PV36Z500A01B00
Part No.:
PV36Z500A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPV36Z500A01B00.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging:
Bulk
Series:
PV36
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
50 Ohms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C