Bourns Inc. PVC6A203A01B00
PVC6A203A01B00
Part No.:
PVC6A203A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPVC6A203A01B00.pdf
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging:
Bulk
Series:
PVC6
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
20 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C