Bourns Inc. PVC6Q205A01B00
PVC6Q205A01B00
Part No.:
PVC6Q205A01B00
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdPVC6Q205A01B00.pdf
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Resistance:
2 MOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C