Amphenol Custom Cable Q-2P0200005006I
Q-2P0200005006I
Part No.:
Q-2P0200005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdQ-2P0200005006I.pdf
Description:
SMA-RJB/N-SJ G316 6I
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
SMA to N-Type
1stConnector:
SMA Jack, Right Angle
1stContactGender:
Female
1stConnectorMountingType:
Panel Mount
1stConnectorMountingFeature:
Bulkhead - Front Side Nut
2ndConnector:
N-Type Jack
2ndContactGender:
Female
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
6.000 (152.40mm)
CableType:
RG-316
CableImpedance:
50 Ohms
ConnectorImpedance:
50 Ohms
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
3 GHz