Amphenol Custom Cable Q-2R0550008018I
Q-2R0550008018I
Part No.:
Q-2R0550008018I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdQ-2R0550008018I.pdf
Description:
SMA-RJB/TNC-SP RG58 18I
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
SMA to TNC
1stConnector:
SMA Jack, Right Angle
1stContactGender:
Female
1stConnectorMountingType:
Panel Mount
1stConnectorMountingFeature:
Bulkhead - Front Side Nut
2ndConnector:
TNC Plug
2ndContactGender:
Male
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
18.00 (457.20mm)
CableType:
RG-58
CableImpedance:
50 Ohms
ConnectorImpedance:
50 Ohms
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
1 GHz