Amphenol Custom Cable Q-3B05E0005003I
Q-3B05E0005003I
Part No.:
Q-3B05E0005003I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdQ-3B05E0005003I.pdf
Description:
SMA-SP/FKRAZ-SJ G316 3I
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
SMA to Fakra III
1stConnector:
SMA Plug
1stContactGender:
Male
1stConnectorMountingType:
1stConnectorMountingFeature:
2ndConnector:
Fakra III (Gen 3.0) Jack
2ndContactGender:
Female
2ndConnectorMountingType:
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
3.000 (76.20mm)
CableType:
RG-316
CableImpedance:
50 Ohms
ConnectorImpedance:
50 Ohms
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
3 GHz