R6515KNJTL.pdf
R6515KNJTL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R6515KNJTL.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 15A (Tc) | 15A (Tc) | 15A (Tc) | 15A (Tc) | 15A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 315mOhm @ 6.5A, 10V | 315mOhm @ 6.5A, 10V | 315mOhm @ 6.5A, 10V | 315mOhm @ 6.5A, 10V | 315mOhm @ 6.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 5V @ 430µA | 5V @ 430µA | 5V @ 430µA | 5V @ 430µA | 5V @ 430µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 27.5 nC @ 10 V | 27.5 nC @ 10 V | 27.5 nC @ 10 V | 27.5 nC @ 10 V | 27.5 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1050 pF @ 25 V | 1050 pF @ 25 V | 1050 pF @ 25 V | 1050 pF @ 25 V | 1050 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 184W (Tc) | 184W (Tc) | 184W (Tc) | 184W (Tc) | 184W (Tc) |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |