R88M-WP20030S.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R88M-WP20030S.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | OMNUC W | OMNUC W | OMNUC W | OMNUC W | OMNUC W |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | AC Motor | AC Motor | AC Motor | AC Motor | AC Motor |
| Function | Servomotor | Servomotor | Servomotor | Servomotor | Servomotor |
| MotorType | - | - | - | - | - |
| Voltage-Rated | 100VAC | 100VAC | 100VAC | 100VAC | 100VAC |
| RPM | 3000 RPM | 3000 RPM | 3000 RPM | 3000 RPM | 3000 RPM |
| Torque-Rated(oz-in/mNm) | 90.21 / 637 | 90.21 / 637 | 90.21 / 637 | 90.21 / 637 | 90.21 / 637 |
| Power-Rated | 200W | 200W | 200W | 200W | 200W |
| EncoderType | Absolute | Absolute | Absolute | Absolute | Absolute |
| Size/Dimension | Square - 3.150 x 3.150 (80.00mm x 80.00mm) | Square - 3.150 x 3.150 (80.00mm x 80.00mm) | Square - 3.150 x 3.150 (80.00mm x 80.00mm) | Square - 3.150 x 3.150 (80.00mm x 80.00mm) | Square - 3.150 x 3.150 (80.00mm x 80.00mm) |
| Diameter-Shaft | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) |
| Length-ShaftandBearing | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) |
| MountingHoleSpacing | 3.543 (90.00mm) | 3.543 (90.00mm) | 3.543 (90.00mm) | 3.543 (90.00mm) | 3.543 (90.00mm) |