RAC15-05DA-E-ST.pdf
RAC15-05DA-E-ST.pdf
| Series | POWERLINE RAC15-A (15W) | POWERLINE RAC15-A (15W) | POWERLINE RAC15-A (15W) | POWERLINE RAC15-A (15W) | POWERLINE RAC15-A (15W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | -5V | -5V | -5V | -5V | -5V |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A |
| Current-Output2 | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 15W | 15W | 15W | 15W | 15W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Efficiency | 71% | 71% | 71% | 71% | 71% |