RAC40-15DA-E-ST.pdf
RAC40-15DA-E-ST.pdf
| Series | POWERLINE RAC40-A (40W) | POWERLINE RAC40-A (40W) | POWERLINE RAC40-A (40W) | POWERLINE RAC40-A (40W) | POWERLINE RAC40-A (40W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | -15V | -15V | -15V | -15V | -15V |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 1.32 A | 1.32 A | 1.32 A | 1.32 A | 1.32 A |
| Current-Output2 | 1.32 A | 1.32 A | 1.32 A | 1.32 A | 1.32 A |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 40W | 40W | 40W | 40W | 40W |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 83% | 83% | 83% | 83% | 83% |