RB531VM-30FHTE-17.pdf
RB531VM-30FHTE-17.pdf
| Image |  |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 45 µA @ 30 V | 45 µA @ 30 V | 45 µA @ 30 V | 45 µA @ 30 V | 45 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Operating Temperature | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 490 mV @ 100 mA | 490 mV @ 100 mA | 490 mV @ 100 mA | 490 mV @ 100 mA | 490 mV @ 100 mA |