Rohm Semiconductor RBR20T30ANZC9
RBR20T30ANZC9
Part No.:
RBR20T30ANZC9
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRBR20T30ANZC9.pdf
Description:
RBR20T30ANZ IS LOW VF
Packaging:
Cut Tape (CT),Tube
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
30 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
550 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
200 µA @ 30 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C