Yageo RC0100FR-07330RL
RC0100FR-07330RL
Part No.:
RC0100FR-07330RL
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRC0100FR-07330RL.pdf
Description:
RES 330 OHM 1% 1/32W 01005
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.03W, 1/32W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
0.006 (0.15mm)