RDC2072S15.pdf
RDC2072S15.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RDC2072S15.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | RDC (20W) | RDC (20W) | RDC (20W) | RDC (20W) | RDC (20W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 140V | 140V | 140V | 140V | 140V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 1.33A | 1.33A | 1.33A | 1.33A | 1.33A |
| Power(Watts) | 20 W | 20 W | 20 W | 20 W | 20 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Applications | Railway | Railway | Railway | Railway | Railway |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 87% | 87% | 87% | 87% | 87% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 1.00 W x 0.42 H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.42 H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.42 H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.42 H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.42 H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm) |