TE Connectivity Passive Product RLP73K2BR11FTDF
RLP73K2BR11FTDF
Part No.:
RLP73K2BR11FTDF
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRLP73K2BR11FTDF.pdf
Description:
RES 0.11 OHM 1% 1/2W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RL73, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
110 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thick Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.061 W (3.10mm x 1.55mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)